Kastamonu Üniversitesi | Geleceğini İnşa Edeceğin Üniversite

Merkez Müdürümüz Yürürlükte Olan İhtisaslaşma Projelerinin Çalışmaları ile İlgili Yapılan Toplantıda

Bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması projesi kapsamında ormancılık ve tabiat turizmi sahasında ihtisaslaşan üniversitemizde bu misyon doğrultusunda proje çağrısına çıkılmış ve kabul edilen projelerin yürütücüleri ile geçtiğimiz aylarda sözleşme imzalanmıştı.

16 Mayıs 2022 tarihinde sözleşmesi imzalanan projelere dair ilk bilgilendirme toplantısı Kastamonu Teknokent A.Ş. İnebolu Salonu’nda gerçekleştirildi. Kastamonu Üniversitesi Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü rektör yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük ve Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü rektör yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün’ün de katıldığı toplantıda proje yürütücüleri, sözleşme tarihinden itibaren projeleri kapsamında neler yaptıklarını ve ilerleyen süreçlerde neler yapmayı hedeflediklerini anlattılar. Bunların yanı sıra projelerin amaçları, özgün değerleri, metodolojisi, bölgesel kalkınmaya katkısı ve bütçelerin kullanımı hakkında da bilgilendirmelerde bulundular.

Merkez Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Önder Tor'un yürütücüsü olduğu “Mobilya Eğitim, Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi” hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.